Een bekend probleem bij RLS-patiënten is een gebrek aan goede nachtrust. Eerder schreven we al een blog over het gebruik van CBD olie, wat een rustgevende werking heeft. Ook kan het helpen om met voeding het magnesiumgehalte aan te vullen. Naast deze 2 natuurproducten bestaan er nog een aantal natuurproducten die mogelijk helpen om beter in slaap te komen. We hebben ze samengevat in dit artikel. Probeer ze gerust eens uit.

1. Lavendel (kussen)spray

Lavendel komt van nature uit de Provence in Frankrijk. De olie uit deze paarse bloem wordt gebruikt voor aromatherapieën, maar ook als geurstof. De heerlijke geur zorgt volgens onderzoek voor een lagere hartslag en bloeddruk. Ook draagt het bij aan een goede lichaamstemperatuur. Die drie heb je nodig om in slaap te komen. Je kunt dus een lavendelspray gebruiken om door je kamer of op het hoofdkussen te sprayen.

2. Valeriaanthee of valeriaanpillen

De wetenschap geeft verschillende geluiden over het gebruik van valeriaankruid. Het kruid wordt al honderden jaren gebruikt om goed te kunnen slapen. Er zijn studies die inderdaad aantonen dat het werkt, andere studies spreken tegen dat het zorgt voor een goede nachtrust. Het lijkt erop dat valeriaankruid, net als CBD olie, een rustgevende werking heeft en zorgt voor ontspanning. Je kunt het kruid op twee manieren gebruiken; in pilvorm of je zet er thee van. Als je gaat voor de pilvorm, neem er dan een tussen de 300 en 600 miligram, ongeveer 2 uur voor je gaat slapen. Als je liever gaat voor de thee, dan kun je de wortels van het kruid gebruiken. Welke je ook kiest, het is belangrijk dat je er geen alcohol of kunstmatige slaapmiddelen naast gebruikt.

3. Kamillethee of kamillesupplementen

De wetenschap heeft nog niet aangetoond dat je van kamille beter gaat slapen. Het heeft wél aangetoond dat het zorgt voor een rustgevend gevoel. Dat komt doordat de werkende stoffen in de kamilleplant werken op bepaalde delen van het brein. Om zelf te onderzoeken of kamillie ook helpt bij de nachtrust, kun je een goede kop thee drinken. Ook zijn er supplementen, die je twee keer per dag kunt innemen. Ga in dat geval voor een supplement van 200 tot 270 milligram.

4. Zure kersensap

Ons slaaphormoon heet melatonine. Dit hormoon bepaalt het slaapritme. Aan het einde van de dag zou dit hormoon moeten stijgen, zodat je daadwerkelijk moe/slaperig wordt en kunt gaan slapen. Van RLS-patiënten is bekend dat ze moeite hebben met inslapen. Daarom kan het helpen om het melatonine gehalte op een natuurlijke manier te boosten. Volgens onderzoek zorgt zure kersensap ervoor dat melatonine waarden verhogen. Ervaringen van een aantal mensen leert dat je langer en dieper kunt slapen door zure kersensap te drinken. Als je dit ook wilt proberen, neem dan 2 uur voor het slapengaan een glas zure kersensap. Let wel dat je echt het sap van zure kersen gebruikt. Alleen deze kersen bevatten de nodige werkzame stoffen.

Lid worden

Een uitgebreidere versie van dit artikel heeft in de derde Nachtwacht van 2021 gestaan. Dat is ons eigen RLS-tijdschrift dat 3 tot 4 keer per jaar uitkomt. De Nachtwacht ontvang je als je lid bent van onze Stichting. Al voor € 25,- per jaar ondersteun je onze stichting en word je lid. Je kunt je hier inschrijven.